QI GROUP na stupni vítězů v soutěži Rodinná firma roku

Rubrika:
Publikováno: 15. 12. 2020

Společnost QI GROUP se umístila na 3. místě v soutěži Equa bank Rodinná firma roku. Soutěž hledá inspirativní příběhy rodinných firem, které úspěšně překonaly mnohá úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu, čestném jednání a tradici firmy, kterou zamýšlejí zachovat prostřednictvím svých následníků i pro další generace. Rodinné firmy podnikají promyšleně, odpovědně, v dlouhodobém horizontu a také pomáhají v místě, kde působí. Je pro ně důležitá i podpora rodiny v podnikání či sdílení zkušeností.

Vítězové voleni porotou jsou vyhlašováni ve dvou kategoriích: Malá firma (firmy do 50 zaměstnanců s obratem do 10 mil. EUR) a Střední firma (firmy do 250 zaměstnanců s obratem do 50 mil. EUR). Z každé kategorie je rovněž porotou vybráno 5 nejlepších firem a z této TOP desítky volí široká veřejnost svého vítěze v Ceně veřejnosti.

Rodinné podnikání zažilo v letošním roce několik přelomových okamžiků, a to spuštění registrace rodinných podniků, mezi které se zaregistrovalo již více než 400 podniků, ale také koronavirovou krizi, kde se rodinné firmy se ukázaly jako opravdový tahoun. Částky, které chtějí zejména firmy rodinné investovat, jsou příslibem k oživení české ekonomiky.

AMSP ČR dlouhodobě buduje základnu rodinných firem v České republice a vytváří jim právní, ekonomické i poradenské zázemí. Ve spolupráci s univerzitní platformou zavádí výuku tzv. family business, sleduje jejich statistiku, provádí průzkumy, organizuje mezinárodní projekty
a rodinné firmy medializuje. Pravidelně vyhlašuje rovněž soutěž o nejlepší rodinnou firmu roku – Equa bank Rodinná firma roku.

Vítězové soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2020 byli slavnostně oceněni v rámci tradiční nejvýznamnější akce AMSP ČR – na Dni podnikatelů České republiky, který se letos uskutečnil mimořádně až dne 11. prosince 2020 v Praze. Tentokrát se předávání uskutečnilo online formou z hybridního studia.

Gratulujeme.